Alev Almaz ve Anti-Statik Endüstriyel Koruyucu Tulum ve Kaban Temini ve Satışı Hak.

01 Kasım 2016 Salı

Konu ile ilgili bu doğrultuda yayımlanan “Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik (30 Nisan 2013 tarih ve 28633 sayılı Resmi Gazete)” ve “Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik (02 Temmuz 2013 tarih ve 28695 sayılı Resmi Gazete)” ile yasal yükümlülüklerimiz belirlenmiştir.

02 Ocak 2017 tarihi itibarıyla, Terminallerine ürün almak amacıyla gelecek olan tüm tanker operatörlerinin kıyafetlerinin, Sirküler ekinde verilen “SOIL Petrolcülük A.Ş. İş Elbisesi Teknik Şartnamesi”’ne uygun “Alev Almaz ve Anti-statik Standartları” sağlayan özellikte olması zorunlu olacaktır.

Bununla beraber, iş kıyafetlerinin temininde yaşanabilecek sıkıntılar göz önüne alınarak, 02 Ocak 2017 – 30 Nisan 2017 tarihleri arasında kıyafetler, Terminaller tarafından temin edilerek, yükleme öncesi tanker operatörlerine verilecek, yükleme veya iş takibi sonrasında geri alınacaktır. Uygulama, 30 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek olup bu tarihten sonra tanker operatörleri, kendilerinin temin edecekleri ve ekteki şartları sağlayan kıyafetleri kullanacaktır.

Sonuç olarak, tanker operatörlerinin, 30 Nisan 2017 tarihine kadar Sirkülerin ekinde teknik özellikleri belirtilen iş kıyafetlerini temin etmeleri gerekmekte olup bu tarihten sonra ilgili standartlara sahip iş kıyafeti olmayan tanker operatörlerinin Terminallerimize alınamayacağı hususunu bildiririz.

Konu ile ilgili detayları içeren bilgilendirici sirkülerimiz bayilerimize duyrulur.

Bu vesile ile yeni yılda bol kazançlı, emniyetli ve sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

Kurumsal SEÇ-K Müdürlüğü

Dosya Eki

Sosyal Medya